مشاهده نسخه چاپی این مطلب
دفعات مشاهده:۴۸۸ بار
نوشته شده در تاريخ:۱۳۹۷/۱۲/۰۴و در ساعت۲۲:۴۱:۵۶
آرین غلامی: هدیه سردار سلیمانی بهترین مدال دوران زندگیم بود
ملی پوش شطرنج ایران با اشاره به دیدار با سرلشکر قاسم سلیمانی گفت: سردار انگشتر خودشونو از دستشون درآوردند و توی دست من گذاشتند. بزرگ بود مثل روح خودش اما بهترین مدال دوران زندگیم بود تا امروز.

 

به گزارش لیگ ها کاپ و به نقل از روابط عمومی فدراسیون شطرنج، آرین غلامی نماینده شطرنج ایران در صفحه اینستاگرام خود درباره دیدار روز پنجشنبه خود با سرلشکر حاج قاسم سلیمانی فرمانده نیروی قدس سپاه نوشت:

 

«روایت یک دیدار پر خاطره

امروز روز بزرگی برام بود

با مردی دیدار کردم که خیلی توی دنیا دوسش دارن

پشت و پناه مستضعفان و محرومین دنیاست

یار واقعی رهبره و یک ایرانی شجاع و با صلابته

مهربونیش اونقدر زیاد بود که نمی‌تونم براتون شرحش کنم.»

 

آرین غلامی که در صفحه شخصی خود سه عکس از دیدار با سرلشکر سلیمانی منتشر کرده بود، در توضیح این سه عکس نیز نوشت:

 

عکس اول: حاج قاسم بارها بهم گفتند: «کارت خیلی بزرگ بود تو کار بزرگی کردی دل همه رو شاد کردی من خیلی از کارت خوشحال شدم. و بارها صورتم رو بوسید و منم فرصت کردم یک قهرمان بزرگ تاریخ کشورم رو ببوسم.»

 

عکس دوم: همون اول توی بغلش که رفتم انگار همه غصه‌هام رو فراموش کردم، خستگی همه سختی‌های این سال‌ها رو توی آغوش مردی در کردم که بوی شهدا رو می‌داد. حاج قاسم بوی اشک چشم کودکان مظلوم عالم رو توی آغوشش داشت. بوی زخم خستگی بشریت از جنگ و ظلم. اونی که منو پدرانه بغل کرد امروز، امید خیلی‌هاست.

 

عکس سوم: هدیه غافلگیر کننده سردار بود. انگشتر خودشونو از دستشون درآوردند و توی دست من گذاشتند. بزرگ بود مثل روح خودش اما بهترین مدال دوران زندگیم بود تا امروز.

 

حاج قاسم، آرین سرباز همون نبرد بزرگیه که شما و رزمنده‌ها دارین توش مقاومت می‌کنین.

 

فرمانده؛ فرمان ده

 

لازم به یادآوری است که آرین غلامی در مسابقات بین‌المللی ریلتون سوئد با عبور از ریتینگ زنده 2500 موفق به کسب اولین نورم استاد بزرگی در بخش استاندارد این رقابت‌ها شد. در بخش برق‌آسا (بلیتز) نیز او که در شش مسابقه موفق به کسب شش امتیاز شده بود، در دور هفتم حاضر به رویارویی با حریف اسرائیلی نشد و یک امتیاز از دست داد.

در دور نهم نیز مقابل شطرنج باز فرانسوی با ریتینگ 2562 شکست خورد و با شش پیروزی به نایب قهرمانی رسید. او در توضیح علت عدم رویارویی با نماینده اسرائیل گفت: هدف بزرگی برای این کارم داشتم که برایم مهمتر از هر عنوانی بود. هدفم این بود که از مردم مظلوم فلسطین حمایت کنم.

برچسب ها: شطرنج-آرین غلامی
خبر از دسته : عمومی


 

نظرات

نظر خود را بنویسید comment