مشاهده نسخه چاپی این مطلب
دفعات مشاهده:۱۵۳۲ بار
نوشته شده در تاريخ:۱۳۹۷/۱۲/۲۱و در ساعت۲۲:۵۱:۵۳
تیم ملی ایران مقابل میزبان به پیروزی رسید
دور هفتم مسابقات شطرنج تیمی جهان
تیم ملی شطرنج ایران در هفتمین رقابت خود در مسابقات شطرنج قهرمانی تیمی جهان مقابل تیم ملی قزاقستان به پیروزی رسید.

به گزارش لیگ ها کاپ و به نقل از روابط عمومی فدراسیون شطرنج، دور ششم مسابقات شطرنج قهرمانی تیمی جهان امروز در آستانه قزاقستان برگزار شد و تیم ملی کشورمان برابر میزبان با نتیجه 2.5 بر 1.5 به پیروزی رسید تا سومین برد ایران در این مسابقات به ثبت برسد.

ایران در این مسابقات در دور نخست مغلوب روسیه شد، در دور دوم با هند مساوی کرد و در دور سوم و چهارم موفق شد سوئد و مصر را شکست دهد. نمایندگان کشورمان در دور پنجم و ششم نیز مغلوب چین و انگلیس شدند.

ریز نتایج دیدار ایران و قزاقستان به شرح زیر است:

*پرهام مقصودلو (2673) 0.5 - رینا جمعه بایف(2609) 0.5

*پویا ایدنی (2604) 0.5 - آنوار ایسماگامبتوف (2545) 0.5

* محمدامین طباطبایی (2600) 0.5 - مرتاز کاژگالیف (2587) 0.5

*علیرضا فیروزجا (2657) یک - پتر کاستنکو (2466) صفر


دوازدهمین دوره مسابقات شطرنج قهرمانی تیمی جهان (آقایان و بانوان) از 13 تا 24 اسفندماه در آستانه قزاقستان برگزار می شود. در این رقابت ها و در بخش مردان 10 تیم به رقابت با یکدیگر می پردازند.

چین (قهرمان جهان)، آذربایجان (قهرمان اروپا)، ایران (قهرمان آسیا)، آمریکا (دارنده بالاترین میانگین ریتینگ قاره آمریکا)، مصر (دارنده بالاترین میانگین ریتینگ قاره آفریقا)، روسیه (بر اساس نتایج المپیاد 2018)، لهستان (بر اساس نتایج المپیاد 2018)، انگلیس (بر اساس نتایج المپیاد 2018)، قزاقستان( کشور میزبان) و هند (تیم منتخب فیده) 10 تیم حاضر در بخش مردان رقابت های تیمی جهان هستند.

لازم به یادآوری است که نخستین دوره مسابقات شطرنج قهرمانی تیمی جهان در سال 1985 برگزار شد. این رقابت ها تا سال 2009 هر چهار سال یکبار برگزار میشد اما از این سال به بعد با تصمیم فیده هر دو سال یکبار برگزار می شود.

روسیه با شش بار قهرمانی موفق ترین تیم این مسابقات است. پس از این تیم چین با دو دوره قهرمانی در رده دوم پرافتخارترین تیمها قرار دارد. آمریکا، اوکراین و ارمنستان نیز سابقه یک دوره قهرمانی در این مسابقات را در کارنامه خود دارند.

برچسب ها: شطرنج-شطرنج تیمی جهان
خبر از دسته : عمومی


 

نظرات

نظر خود را بنویسید comment