مشاهده نسخه چاپی این مطلب
دفعات مشاهده:۶۵۱ بار
نوشته شده در تاريخ:۱۳۹۷/۱۲/۰۴و در ساعت۲۲:۴۵:۰۷
تقدیر وزیر ورزش از شطرنج باز کشورمان
سلطانی فر:غلامی در لحظه ای سخت تصمیم درست سیاسی گرفت
وزیر ورزش و جوانان حرکت آرین غلامی در روبرو نشدن با حریف رژیم صهیونیستی در مسابقات شطرنج بین المللی سوئد را ستایش کرد و این حرکت را نشان از تربیت خوب و بینش سیاسی او دانست .

 

به گزارش لیگ ها کاپ و به نقل از روابط عمومی فدراسیون شطرنج، دکتر مسعود سلطانی فر در حاشیه جلسه شورای معاونان از آرین غلامی شطرنج باز قائم شهری که در مسابقات بین المللی سوئد ، تقدیر و تجلیل به عمل آورد .

 

وزیر ورزش و جوانان با ابراز خرسندی از پیشرفت تحصیلی این ورزشکار ، تربیت خانوادگی او را ستود و اظهار داشت : آرین غلامی از لحاظ سیاسی هم بسیار فهمیده است و توانست در شرایط سخت ، تصمیمی درست برای حفظ از اصول و ارزش های انقلاب اسلامی اتخاذ کند .

 

دکتر سلطانی فر عدم رویارویی غلامی با حریفی از رژیم صهیونیستی را مورد توجه قرار داد و ادامه داد: در شرایطی که تحریم های ناعادلانه و غیر قانونی آمریکایی ها ، شرایط ویژه ای را در کشور ایجاد کرده از طرفی برخی ناامنی هایی را هم ، گروه های معاند و تکفیری ها بوجود آوردند ، هزینه های سنگینی برای تامین امنیت می پردازیم به تعبیر رهبر معظم انقلاب باید بدانیم فضای امن و با آرامش امروز برای کار و ورزش چه هزینه هایی بابت این امنیت پرداخت مَی شود و چه جوان هایی و چه سرمایه هایی ، جان خود را فدای کشور و مردم و نظام می کنند

 

وزیر ورزش و جوانان با بیان اینکه حرکت ارزشمند آرین غلامی باعث مَی شود ، دل ایثارگران شاد شود ، اظهار داشت : حتما این حرکت در تاریخ ثبت خواهد شد و به عنوان یک حرکت ارزشمند و قهرمانانه در حفظ ارزش های انقلاب اسلامی ، مطمئنا توشه ای برای اقدامات ، حرکات و برنامه های آینده آرین غلامی خواهد شد .

 

دکتر سلطانی فر در پایان با آرزوی موفقیت برای آرین غلامی اظهار داشت : خیلی دور نیست که این ورزشکار ارزنده در تیم ملی ایران و در عرصه های رقابتی مهم قاره ای و جهانی درخشش های بیشتری داشته باشد .

 

در پایان این دیدار که در شورای معاونین وزارت ورزش و جوانان صورت گرفت دکتر سلطانی فر از آرین غلامی که به همراه پدر خود دعوت شده بود ، تقدیر و تجلیل کرد.

 

در این مراسم آرین غلامی و پدر این ورزشکار از زحمات فدراسیون شطرنج نیز تقدیر و تشکر کردند. مهندس پهلوان زاده رئیس فدراسیون شطرنج نیز در این مراسم حضور داشت.

 

پیش از این نیز محمدرضا داورزنی و عبدالحمید احمدی معاونان وزارت ورزش نیز از آرین غلامی تقدیر به عمل آورده بودند.

 

لازم به یادآوری است که در مسابقات بین‌المللی ریلتون سوئد آرین غلامی ضمن عبور از ریتینگ زنده 2500 موفق به کسب اولین نورم استاد بزرگی شد. نقطه عطف عملکرد غلامی در مسابقات بین‌المللی ریلتون سوئد عدم رویارویی با حریفی از رژیم ‌اشغالگر قدس در بخش بلیتز یا برق‌آسا بود. در این بخش آرین غلامی که تا قبل از دور هفتم صاحب 6 پیروزی شده بود، در دور هفتم به حریفی از رژیم ‌اشغالگر قدس برخورد ولی حاضر به مسابقه با او نشد.

 

اگرچه انصراف از رویارویی با نماینده رژیم صهیونیستی، آرین را از سکوی قهرمانی و پاداش دلاری مناسب دور کرد اما شطرنج‌باز ایرانی در اقدامی جوانمردانه دفاع از مردم مظلوم فلسطین را به قهرمانی در بخش برق‌آسا ترجیح داد.

برچسب ها: شطرنج-آرین غلامی-وزارت ورزش
خبر از دسته : عمومی


 

نظرات

نظر خود را بنویسید comment